وحدت نیوز :

در خبرها آمده است اجلاس چهره های ماندگار صنعت و تجارت ایران در سال ٩۶، به همت دبیرخانه اجلاس و با همکاری مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران، با حضور مدیران و مسئولان ارشد سازمانهای دولتی و خصوصی و جمعی از مدیران و کارشناسان بانک صادرات ایران، روز چهار شنبه ٢٩ شهریور ماه در سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار و تندیس زرین چهره ماندگار سال ٩۶ صنعت و تجارت ایران، پس از بررسیها و ممیزی های صورت گرفته و با توجه به مطالعات و ارزیابی های هیات داوران این اجلاس، به سیاوش زراعتی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، تقدیم شد !

خبر کوتاه است ، اما فاجعه مستتر در آن بسیار عمیق . حتی عمیق تر از بحران داعش در عراق و سوریه ! چرا که خواننده این سطور باید این چند نکته را در خصوص سیاوش زراعتی و بانک تحت تصرف ایشان مد نظر داشته باشند :

یک /این معرفی نابخردانه درحالی است که به رغم توقف ۱۵ ماهه نماد بانک صادرات در بورس ، مدیران این بانک توضیحی به سهامداران بلاتکلیف نداده اند که در اقدامی جالب در نوع خود، سیاوش زراعتی در اجلاس چهره‌های ماندگار صنعت و تجارت ایران در سال ٩۶، تندیس زرین چهره ماندگار گرفت و به عضویت افتخاری هیات علمی‌مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران درآمد.

زراعتی در حالی چهره ماندگار صنعت و تجارت سال جاری شده که نماد این بانک بزرگ بورسی با سرمایه ۵۷.۸ میلیارد تومانی،کماکان از تیر سال گذشته با توقف روبرو بوده و حتی با ارائه گزارش عملکرد ۱۲ ماهه حسابرسی نشده در مرداد ماه،بازگشایی نشده تا بلکه شاید سهامداران آن از بلاتکلیفی درآیند.

دو / سیاوش زراعتی صرفا از سال ۹۳ و با حمایت یکی از مدیران ارشد دولتی وارد مدیریت ارشد بانکی گردیده و که تا سال ۱۳۹۳ صرفا مدیرعامل بنیاد خیریه فرهنگی ـ آموزشی صدر هاشمی‌نژاد و عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران بود و مدیریت عامل مؤسسه بنیان فرهنگ صدر، ریاست هیأت مدیره شرکت کفش ملی و عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی را در کارنامه خود داشته و از فروردین ۱۳۹۳ به یک باره در عنوان عضو هیات مدیره بانک تجارت معرفی شد اما هیچ‌گاه در این شغل مشغول به کار نشد.

جالب توجه است در راستای کارنامه درخشان جناب مدیرعامل اشاره شود پیرو انتخاب سیاوش زراعتی، مدیر عامل بانک صادرات ایران، به عنوان چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران، وی به عضویت افتخاری هیات علمی مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران نایل آمد!مدیرعامل بانک صادرات امسال درحالی چهره ماندگار صنعت و تجارت کشور شده است، که علاوه بر این ،تندیس زرین و جایزه نوبل مدیریت ایران وگواهینامه رهبری سازمانی ازسوی آکادمی ANCCP ایتالیا و گواهینامه مدیریت استراتژیک از سوی آکادمی AGR سوئد در همایش مجمع جهانی نوبل مدیریت، به وی اعطا شده است !

با توجه به التهابات موجود در عرصه اقتصادی و بانکی کشور و ضرورت حفظ امنیت اقتصادی و عدم غلبه رانت ها بر ضوابط آرامش بخش بر محیط اقتصادی مردم منطقی این است نهاد های محترم نظارتی و امنیتی با هوشیاری بیشتری نسبت به اینگونه اقدامات نمایشی و لوح فروشی در همایش های مجعول برخورد و نظارت نمایند . در این راستا مشاهده کلیپ تصویری زیر که نقدی است بر اینگونه همایشهای خالی از محتوا خالی از لطف به نظر نمیرسد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد